Přeskočit na obsah

20 LET HA CZ

Firma Hüttenes-Albertus Chemische Werke GmbH zaznamenala právě v posledních letech velmi intenzivní rozvoj. Během této světové expanze vznikly v České Republice 3 společnosti: HA CZ, H.A. Kovochem a HABRINOL. HA CZ je zodpovědná za strategické obory činnosti HA na území České a Slovenské republiky, tzn. za distribuci pojiv, nátěrů a obalovaných písků a z pouhé obchodní firmy se vyvinula v dnešní výrobní závod.

Členství v takovém holdingu hodně zavazuje. HA má v současné době zastoupení 36 firmami v 30 zemích celého světa. Mezi nimi jsou i takové moderní závody jako KH2 (závod na výrobu syntetických pryskyřic č. 2 v Hannoveru), které jsou naším vzorem.

HA CZ byla založena 13.1.1997 nejprve jako organizační složka firmy Hüttenes-Albertus Chemische Werke GbmH a 23.8.1999 byla transformována na samostatnou společnost Hüttenes-Albertus CZ s.r.o. Základní kapitál dnes činí 26.000.000 Kč, 100% vlastníkem je Hüttenes-Albertus.

Původně měla společnost sídlo v Brně, 15.3.2004 jsme přestěhovali nejprve sklad a 22.3.2005 i sídlo firmy do Děčína. Koncentrací našich činností na tomto etablovaném místě chemické výroby vedle sesterské firmy HABRINOL se nám podařilo nejen flexibilněji reagovat na přání zákazníků i díky vlastní produkci, ale i zlepšit organizační průběh v souvislost s úrovní techniky a zvýšit kvalitu při rozumných provozních nákladech. V Brně zůstává i nadále vzhledem k centrálnímu umístění pro slévárenský průmysl technický servis. Ke dnešnímu stavu: HA CZ dosáhla svůj nejvyšší obrat nad 700 mil. Kč (26 mil. EUR) v roce 2015 a podle aktuálních výsledků v tomto roce tento obrat pravděpodobně překoná. Tomu obratu odpovídají hlavní produkty téměř 11.500 t furanových pryskyřic vlastní výroby, k nim více než 4.500 t aktivátorů naší sesterské firmy HABRINOL, 1.000 t anorganických lepidel vlastní výroby pro celý koncern HA 2.000 t pryskyřic a nátěrů výroby koncernu a 2.400 t obalovaných písků, produkty našich sesterských firem HA France a HA Polska.

Výroba vlastních furanových pryskyřic probíhá především mícháním za studena podle různých receptur a s různými aditivy a nezahrnuje pouze standardní produkty pro litinu, ocel a neželezné kovy, ale i speciální varianty jako např. bezdusíkaté pryskyřice pro ocelolitinu, reaktivní pryskyřice pro systémy se sníženým obsahem síry se speciálními aktivátory, elastické pryskyřice, fenol-furanové pryskyřice a další.  


Přiložené soubory